Jul 28

Biroul Politic Local

Organizația Municipală PNL Brașov

 

PREȘEDINTE:  OPRICA ADRIAN FLORENTIN

PRIMVICEPRESEDINTE – responsabil strategii si comunicare: RUSU SEBASTIAN

PRIMVICEPRESEDINTE – responsabil Politici publice: DRAGOMIR LIVIU

SECRETAR GENERAL: TOP FERGHETE CARMEN

SECRETAR GENERAL ADJUNCT: STEFANESCU LAURA

SECRETAR GENERAL ADJUNCT: NASTASE BOGDAN FLORIN

VICEPRESEDINTE( dep strategii si relatii publice): DIACONU PAMELA

VICEPRESEDINTE (imagine, comunicare relatii cu mass media si purtator de cuvant): CORNEA GEORGE

VICEPRESEDINTE (politici economice, mediu de afaceri, dezvoltare regionala si fonduri europene): CHIRICHES CIPRIAN ANDREI

VICEPRESEDINTE ( politici sociale, relatii cu sindicatele, patronate, ONG-uri, grupuri de cetateni): MARA IULIAN

VICEPRESEDINTE (politici privind administratia publica, justitie, siguranta nationala, ordine publica si siguranta cetateanului): CHIFU SERGIU

VICEPRESEDINTE (politici in agricultura, silvicultura, mediu si dezvoltare rurala): CHIVU DANIEL ROMULUS

VICEPRESEDINTE (politici in educatie, cercetare,cultura, culte, minoritati si sport): SOLOMON ANDREI

VICEPRESEDINTE (politici in sanatate): SFREJA ELENA

TREZORIER: JICA RADU

 

MEMBRI: 

POTANC MARIANA

COJOCARU GHEORGHE

BLEJDEA LIVIU ELVISS

SFREJA NICOLAE

BOTEANU ELENA

NANU MIHAI CODRUT

CONSTANTIN DORU STEFAN

IOANA CATALIN

VOICU AURELIAN

ROTARU ELENA

BARBIER BIANCA

GEMAN MARIAN

DOGARU CIPRIAN

SAVA TEODOR

PETCU MIRELA

 

VICEPREȘEDINȚI ZONALI:

ZONA SCHEI: NEAGOE LAURENTIU

ZONA BLUMANA: CHELBUTA GEORGE

ZONA LUNGA-CARIEREI: HOGEA CALIN

ZONA GRIVITEI: GROSU CONSTANTIN

ZONA TRACTORUL: MICU OVIDIU

ZONA GARII: POPA VASILE

ZONA FLORILOR: COJOCEA ROXANA

ZONA CRAITER: BUSUIOC CONSTANTIN

ZONA RACADAU: 

ZONA NOUA: HORVATH MIHAI

ZONA ASTRA 1: BADULESCU SEBASTIAN

ZONA ASTRA 2: RADU-IOV CONSTANTIN

ZONA BARTOLOMEU: CODREANU ADRIAN

ZONA UZINA 2: TESLARASU ALINA

ZONA STUPINI: TRIFAN MARIA

ZONA SCRIITORILOR: PATRUNTAS PAVEL

ZONA CENTRUL CIVIC: RUSU GHEORGHE

ZONA TRIAJ: VIERIU COSTEL

 

PRESEDINTE ORGANIZATIA DE FEMEI: SONERIU MIHAELA

PRESEDINTE ORGANIZATIA DE TINERET: CIOVICA OCTAVIAN

PRESEDINTE OPV3: OPRICA ANTONIN